Laserowe usuwanie kamieni

Operacja prostaty laserem

Operacja prostaty laserem to nowoczesne leczenie

metoda leczenia prostaty

Operacja prostaty laserem

Problemy z prostatą dotykają coraz większego odsetka mężczyzn. Nic więc dziwnego, że często, w stosunkowo długim procesie leczenia, coraz więcej ludzi skłania się ku czemuś takiemu jak laserowa operacja prostaty. Na czym polega ta metoda leczenia prostaty oraz jakie przebiera formy? Czy przebieg zabiegu wygląda podobnie jak laserowe usuwanie kamieni? O tym poniżej.

Laserowa operacja prostaty - kiedy można przeprowadzić. Rodzaje zabiegów

Po pierwsze, każdy rodzaj terapii należy przedyskutować z lekarzem prowadzącym. To on powinien poinformować pacjenta o wszelkich możliwych skutkach, zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych. Odpowiedni sposób leczenia musi zostać wdrożony w oparciu o wyniki i stwierdzony na tej podstawie poziom zaawansowania choroby. Do operacji laserowej kwalifikują się głównie łagodne i wcześnie wykryte zmiany. W wielu przypadkach, dobrym rozwiązaniem okazuje się farmakoterapia. Niestety nie jest to sposób niezawodny. W takiej sytuacji należy rozważyć inne sposoby. Jak np. leczenie prostaty laserem. Takie rozwiązanie ma kilka metod.

Laser holmowy

Operacja prostaty laserem holmowym, to metoda, w której można wyróżnić dwa podtypy zabiegów. Resekcje gruczolaka stercza oraz enukleacje. Pierwszy sposób polega na wycinaniu laserem, tkanki gruczolaka i ponownej koagulacji loży. Enukleacja to z kolei mało inwazyjny zabieg ponieważ jego działanie opiera się na pracy, wytwarzanych przez laser bąbelków powietrza. Odzielenie gruczolaka następuje w wyniku zabiegu fotomechanicznego. Operacja prostaty laserem zielonym wiążę się również ze stosunkowo niewielką ingerencją w organizm. Obecnie zastępują bardziej inwazyjną endoskopię. Zabieg ten wykonuje się w znieczuleniu ogólnym bądź przewodowym i opiera się na wprowadzeniu do prostaty, wiązki zielonego lasera. A następnie usunięciu poprzez odparowanie, złogów tkanki zatrzymującej mocz.

Zalety laserowego leczenia prostaty

Jak już wspomniałem, dobór odpowiedniej taktyki leczenia, zależy przede wszystkim od wyników naszych badań oraz opinii specjalisty. Niemniej jednak operacja prostaty laserem ma kilka niewątpliwych zalet. Wśród najważniejszych należy wymienić niewielką ilość możliwych powikłań.

Z racji, że leczenie prostaty laserem jest bardzo mało inwazyjne, szansa na wystąpienie zakażenia jest stosunkowo niewielka. Co więcej, szansa na powikłania dotyczące zaburzeń sfery seksualnej takich jak choćby zaburzenia erekcji czy przedwczesny wytrysk również jest marginalna. Metoda laserowa eliminuje praktycznie możliwość wystąpienie śród- i pooperacyjnch krwawień. Co za tym idzie, czas przebywania pacjenta w szpitalu ulega znacznej redukcji. Często zdarza się że "zoperowany" już na drugi dzień, tuż po udanym zabiegu, wychodzi ze szpitala.

Operacja prostaty laserem - warto

Jak widać, operacja prostaty laserem to metoda, która znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia niepożądanych pooperacyjnch skutków. A jak dowodzą badania, oprócz wysokiego bezpieczeństwa, wykazuje także dużą skuteczność.

metoda leczenia prostatylaserowe usuwanie kamienileczenie prostaty laseremoperacja prostaty laserem holmowymoperacja prostaty laseremmetoda laserowa

Powiązane wpisy

Rozbijanie kamieni nerkowych

Rozbijanie kamieni nerkowych rozwiązaniem problemu

Operacja laserowa

Operacja laserowa prostaty lub usuwania kamieni

Laserowa enukleacja prostaty

Laserowa enukleacja prostaty bez komplikacji.

Neurolog prywatnie Warszawa

Neurolog prywatnie Warszawa - tylko same plusy?

Oddziaływanie magnetyczne

Oddziaływanie elektromagnetyczne w medycynie.