Laserowe usuwanie kamieni

Rozbijanie kamieni nerkowych

Rozbijanie kamieni nerkowych rozwiązaniem problemu

rozbijanie kamieni nerkowych

Rozbijanie kamieni nerkowych - jak zgłosić się na zabieg krok po kroku?

Kamienie nerkowe, to nieprzyjemna dolegliwość, która może pojawić się w każdym wieku, a ich rozwijanie się często bywa niezauważalne. Ulgą w tej dolegliwości bywa najczęściej rozbijanie kamieni nerkowych.

Pierwsze objawy choroby

Pierwszym objawem, który może nas zaniepokoić jest silny ból, nieraz ostry umiejscowiony w okolicach nerki. Powodem tego jest przemieszczanie się kamienia z nerki do moczowodu, które może prowadzić do częściowego lub całkowitego zatkania nerki. GDY takie objawy nastąpi u nas warto zainteresować się czym jest laserowe usuwanie kamieni.

Jakie objawy wykazuje ta choroba?

Najbardziej zauważonym objawem będzie ból stały lub nawracający, który będzie promieniować do okolic pachwiny. Mając takie objawy trzeba zdecydowanie rozważyć udanie się na zabieg, jakim jest laserowe rozbijanie kamieni. Do innych objawów wykazujących tą chorobę mogą być między innymi : pojawiająca się krew w moczu, nudności, wymioty, czy też omdlenia.

Kiedy i jak należy zgłosić się do lekarza?

W przypadku wystąpienia powyższych objawów, należy:

  • Niezwłocznie zgłosić się do lekarza rodzinnego, w celu przedstawienia całej niepokojącej sytuacji.
  • Lekarz dostrzegając wyraźnie wykazujące objawy, powinien skierować nas na badania laboratoryjne, takie jak: ogólne badanie moczu wraz z osadem, a następnie zlecić konsultację urologiczną.
  • Po otrzymaniu wyników moczu (OB), należy udać się urologa.
  • Jeśli badania wykażą nieprawidłowości, urolog skieruje dodatkowo na komputerową tomografię jamy brzusznej.
  • Mając cały komplet badań medycznych, należy udać się ponownie na konsultację urologiczną.

 

Potwierdzenie choroby wynikami badań

W przypadku kiedy wyniki potwierdzają chorobę, lekarz podejmuje dalsze kroki w leczeniu, czyli przeprowadza rozmowę oraz przygotowuje do zabiegu. Zabiegiem jaki najczęściej się wykonuje jest RIRS, czyli operacja laserowa, w której nie dokonuje się żadnych nacięć skóry i miąższu nerki. To laserowe rozbijanie kamieni, jest metodą niebolesną, a co ważne jedną z najbezpieczniejszych procedur w walce z kamieniami układu moczowego.

Znieczulenie w trakcie zabiegu

Operacja laserowa, jaka jest rozbijanie kamieni nerkowych odbywa się w znieczuleniu ogólnym, ich kruszenie jest pod pełną kontrolą urologa. Do wykonania takiego zabiegu wykorzystywany jest laser holmowy i, dzięki niemu możliwe jest kruszenie nawet tych najtwardszych złogów.

Laserowe usuwanie kamieni bez względu na płeć

Podkreślić trzeba również to, że zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, w każdym wieku, u których stwierdzono tą dolegliwość można przeprowadzić takie laserowe rozbijanie kamieni nerkowych.

Odpowiednia i ekspresowa interwencja z lekarzami, oraz prawidłowe stosowanie się do wszystkich zaleceń - doprowadzić może do całkowitego wyleczenia kamieni nerkowych.

rozbijanie kamieni nerkowychlaserowe usuwanie kamienilaserowe rozbijanie kamienioperacja laserowa

Powiązane wpisy

Operacja prostaty laserem

Operacja prostaty laserem to nowoczesne leczenie

Operacja laserowa

Operacja laserowa prostaty lub usuwania kamieni

Laserowa enukleacja prostaty

Laserowa enukleacja prostaty bez komplikacji.

Neurolog prywatnie Warszawa

Neurolog prywatnie Warszawa - tylko same plusy?