Laserowe usuwanie kamieni

Laserowa enukleacja prostaty

Laserowa enukleacja prostaty bez komplikacji.

przerost gruczołu krokowego

Problem z prostatą i konieczna diagnostyka

Łagodny przerost gruczołu krokowego to schorzenie, które najczęściej spotyka mężczyzn po 45 roku życia. Powiększenie się prostaty jest wynikiem zaburzeń hormonalnych i dotyka około 30% mężczyzn po 50 roku życia. Tego typu proces może trwać latami, co powoduje zwiększenie się masy gruczołu krokowego. To z kolei wywołuje częste oddawanie moczu, parcie na pęcherz czy też problemy z rozpoczęciem mikcji. Początkowo objawy przerostu gruczołu krokowego mają formę łagodną, aczkolwiek z upływem czasu nasilają się. Sprawia to, że codzienne funkcjonowanie jest znacznie utrudnione, a w efekcie może doprowadzić do zatrzymania moczu lub uszkodzenia nerek. Chcąc się odpowiednio zdiagnozować należy udać się na wizytę do urologa. Podczas niej zostaną wykonane stosowne badania umożliwiające dokładną ocenę gruczołu krokowego. Jeśli zostaną wykryte jakieś nieprawidłowości, zostanie zalecona dalsza diagnostyka. Opiera się ona głównie na wykonaniu badania moczu, oznaczenia poziomu PSA w krwi, a czasami nawet USG doodbytniczego. Finalnie może się okazać, że konieczna będzie laserowa enukleacja prostaty. Możliwe jest leczenie metodą ThuLEP lub HoLEP, ewentualnie typowy zabieg chirurgiczny.

Laserowa enukleacja prostaty czyli HoLEP

Metodę HoLEP stosuje się u pacjentów, u których zdiagnozowano łagodny przyrost gruczołu krokowego. Wskazaniami do leczenia HoLEP jest przede wszystkim: kamica pęcherza moczowego, częste infekcje układu moczowego czy też krwiomocz. Także nieskuteczne leczenie farmakologiczne jest wskazaniem do wykonania tego zabiegu. Laserowa enukleacja prostaty HoLEP wykonywana jest również u pacjentów, którzy na stałe przyjmują leki przeciwzakrzepowe, a zabieg TURP nie jest dla nich wskazany. Laserowej enukleacji mogą się poddać pacjenci bez względu na wielkość powiększonego gruczołu krokowego.

Laserowa operacja prostaty

Leczenie farmakologiczne prostaty daje efekty, ale w przypadku początkowego stadium choroby. Jeśli choroba jest już w zaawansowanym stadium konieczne okazuje się leczenie prostaty laserem. Zabieg ten wykonuje się w znieczuleniu dolnej połowy ciała lub ewentualnie w znieczuleniu ogólnym. Zabieg trwa około godziny. Operacja prostaty laserem zielonym to prosty zabieg, który wykonuje się przy użyciu resektoskopu laserowego. Ten sposób leczenia prostaty gwarantuje małą utratę krwi, dzięki czemu jest bardzo bezpieczna.

przerost gruczołu krokowegolaserowa enukleacja prostatyThuLEPHoLEPlaserowa enukleacja prostaty HoLEPoperacja prostaty laserem

Powiązane wpisy

Operacja laserowa

Operacja laserowa prostaty lub usuwania kamieni

Operacja prostaty laserem

Operacja prostaty laserem to nowoczesne leczenie

Rozbijanie kamieni nerkowych

Rozbijanie kamieni nerkowych rozwiązaniem problemu

Neurolog prywatnie Warszawa

Neurolog prywatnie Warszawa - tylko same plusy?

Oddziaływanie magnetyczne

Oddziaływanie elektromagnetyczne w medycynie.